O MNE

Dá sa vôbec predstaviť v pár riadkoch?

foto: Michal Čerňanský

Môj blog je práve o tom… O mne. O mojich skúsenostiach, zisteniach, pocitoch či myšlienkach. Píšem o tom, čo všetko som zažila a čo som sa naučila. Kúsky svojho ja postupne odhaľujem v každom článku. Tu vieš nahliadnúť do môjho sveta, ktorý je však časťou celku. Časťou vás, nás, sveta. Tu servírujem svoje úvahy, poznania, priznania a čokoľvek, čo mám chuť dať zo seba von či vytvoriť.

Nie som odborník na život, nie som extrémne pozitívny motivátor ani žiadny učiteľ na šťastie. Som človiečik ako ty. Žijem, padám, učím sa, robím hovadiny… mávam rôzne nálady, raz som plná energie a nadšenia, rozdávam všade naokolo lásku, srší zo mňa vďačnosť, niekedy zas cítim strach, výčitky, hnev či iné pocity, ktoré dokážeme sebavedomo označovať za „zlé“. Som človek, ktorý sa objavuje, učí, učí sa prijímať seba a svet so všetkým, učí sa prijímať pestrosť života.

Ak potrebuješ nejaké „fakty“, tak patrím skôr medzi umelecké duše (hoci aj s matematikou som bola vždy veľmi dobrý kamarát). Umenie je však to, čím sa dokážem najprirodzenejšie prejavovať a je to niečo, čo mi robí radosť. Milujem rôzne druhy tancov, zamilovala som sa do párovej akrobacie, napĺňa ma písanie, maľovanie a robí mi radosť, keď hrám divadlo, prenášam, moderujem či čokoľvek nahrávam. Umelecky vyhrať sa viem tiež v líčení a fotení, a tým prejaviť to, čo vo mne je. No nie vždy som robila len to, čo ma baví a napĺňa. Nie vždy som sa počúvala. A nie vždy som robila len to, čo by sa mohlo zdať ako „správne“ či „ukážkové“ (to sa vlastne ani nedá, selaví…) Mala som silnú ilúziu cieľa dokonalého JA a dokonalého správneho života. A tak nastal čas, kedy sa hľadám, počúvam, spoznávam a prijímam sa taká dokonalá aká som. So všetkým. Bláznivá a vyrehotaná i ostrá a uhundraná. Ak ťa to všetko zaujíma, čítaj. Naozaj to nebúde len o dúhach a úsmevoch, bude to o živote, a ten je pestrý.

Prečo vlastne píšem o tom všetkom blog?

Lebo rada tvorím. Lebo mám v hlave veľa úvah, zistení a myšlienok. Lebo ma kope. (zatiaľ múza) Lebo viem, že moje myšlienky vedia robiť ľuďom radosť (prípadne ich naštvú či sú im ukradnuté), lebo viem, že moje skúsenosti vedia ľudí posunúť (a niektorých nemusia), lebo viem, že moje vyjadrovanie si niektori zamilovali (alebo mu niektorí nerozumejú a možno niektorých aj irituje)lebo viem, že môj umelecký svet je obrovský, pestrý, dynamický, je často zložitý, a pritom krásne jednoduchý... a niektorí doň radi vstupujú, chcú sa ho dotkúť, privoňať si k nemu, spoznať ho viac, trochu ho obohatiť či zanechať v ňom stopu (a niektorí doň možno nevedia alebo nechcú preniknúť). Lebo viem, že môj svet je pre veľa ľudí obohacujúci.

… tvorím preto, lebo som to ja a cítim, že chcem takto obohatiť tú časť sveta, ktorá to potrebuje alebo, jednoducho, chce. A ak sa moje myšlienky dostanú aj k ľuďom, s ktorými nerezonujú, je to tiež v poriadku. Každý má svoj svet, svoju cestu, svoje vnímanie a svoju slobodu. Každého stretne to, čo k rastu potrebuje. Preto nechávam moje myšlienky voľne plynúť… ku komukoľvek. Rovnováha je nádherná. Stačí ju prijať. Tak nech sa toto všetko dostane tam, kam má…

 

S úctou a láskou,

Katarína