CHCEM ZHODIŤ. A VŠETKO, PROSÍM!!!

Keď už nevojdeš do nohavíc a nevidíš to. Trčia ti „půlky“, a ty sa sám presviedčaš, že je to vzor na nohaviciach. Lenže ty už sa tam nezmestíš. Máš na sebe nánosy. A už stačí.

Dostal sa už niekto z vás do bodu, kedy ste zistili, že ste celí osračkovaní, a zároveň máte zápchu? Že ako sa to dá? Tu je návod:

Vezmi do rúk svoje krásne dokonalé jedinečné nahé Ja, skús ho roky či desaťročia brúsiť, mačkať, biť, kričať naň… skús ho pozorne a trpezlivo natierať bahnami rôznych konzistencií, farieb a pachu, prizeraj sa, ako krásne každým rokom zasýchajú, vysúšajú pokožku i dušu, zapchaj mu otvory pre akýkoľvek tok energie, ukazuj mu ďalšie osračkované obete s lákavo nalíčenými perami do tvaru šťastného a slobodného úsmevu a presviedčaj ho, že tam sa CHCE dostať… potom ho pretri niečím nechutným a lepkavým a vysyp naňho tie najodpadkovejšie odpadky, aké nájdeš, a pred tým, než ho postavíš pred zrkadlo, zalej ho zlatom a trblietkami, aby tie vnútorné vrstvy nemalo šancu vidieť. A keď náhodu odpadne kúsok zlata a vyschnuté a zmačkané Ja to pod nánosom bahna zazrie a pocíti, že niečo nie je v poriadku, rýchlo vezmi diamant a dierku včas a dokonale „ozdob“.

Výsledkom je kulinárska mňamka! Niečo ako slivková guľa, ktorá sa odkotúľala za kuchynskú linku, kde ju len tak ľahko nenájdeš. Lahodná dobrota, ktorá sa kedysi omylom dostala niekam, kam nechcela a zabudla, že svet prachu, pachu, špiny, ubíjajúceho ticha a nepohybu, nie je ten pravý.

Otázkou je, kedy sa táto – kedysichutnáavoňaváguľa rozpamätá na to, ako vyzerala, kde žila, odkiaľ prišla… otázne je, dokedy bude kysnúť, páchnuť, zberať na seba prach, nečistoty, špiny a iné časti zabudnutého jedla… ako silno si zvykne na prostredie ničoty, ako nahrubo na seba naukladá oslepujúce drahokamy a umelé farbičky, a tiež či si svoj „nový domov“ vyzdobí podľa vlastných predstáv, aby sa jej zdalo, že sa tam cíti dobre… či ho zariadi akožecennýmiproduktami a kúpi si tam veľké zrkadlo, ktoré namiesto bolestivej reality citlivo odráža lesk drahokamov a nekonečné farebné spektrum nánosov. Dokedy tu budú mať nadvládu „rozumné“ argumenty a hlasy okolitej ničoty nad jemným a čistým hláskom takmer rozpučenej duše.

Skôr či neskôr guľka pocíti blížiacu sa explóziu. Ak je tak, dobre je. Na toto čakala, ani nevedela! Čo teraz?

Objavenie bodu prebudenia je to najpestrejšie a najprevratnejšie, čo sa môže zmačkanej plesnivej guli stať. Je to šokujúci moment, sú to štipľavé facky a kopance s dôsledkom, prinajmenšom, modrín. Je to nový nádych a pocit zdvojnásobenia objemu pľúc. Je to vyleštené zrkadlo a zasraté a stokrát vyplachované handry… je to jeho čistenie na viac etáp a dolešťovanie zas a znova. Bod prebudenia znamená olupovanie zaschnutého bahna, jeho nepohodlné zoškrabávanie, dlhodobé máčanie a čistenie. Je to bolestivé vzdávanie sa lesku drahokamov a nefunkčných farieb… pustenie sa vybudovaného raja plného zlatých reťazí a výkladov s ilúziami. Tými, ktorým ešte chce veriť. Zo strachu a zvyku. Je to bod bolesti aj úľavy, plaču aj radosti. Je to bod, kde sa prepletajú šokujúce zistenia s krásou čistoty. Je to čas, kedy sa strháva opona.

Týmto sa vám priznávam. Zistila som, že potrebujem zhodiť. Hovná, bahná a umelé drahokamy. Všetko. A že to nejde hneď, lebo veď keď som špinavá, plesnivá, ohovnená, zapáchajúca a strapatá vďaka niekoľkoročným pracným činnostiam, istý čas predsa bude treba aj na rekonvalescenciu. Áno, je to bolestivé a je to miestami dosť náročné. Najmä, keď na tejto ceste potrebuješ zosadiť svoje vládnuce Ego z trónu. Joj, to bolí a vie to byť aj trápne. Časom však získavaš aj silu a posilňuješ čistú lásku tvojmu Ja prirodzenú. A to ti pomôže v jednoduchšom kráčaní po stupienkoch, ktoré ťa čakajú.

A tak ďakujem za možnosť olupovať a čistiť svoje sračenky a bahniská. Ďakujem za ľahkosť, ktorú tým získavam, aj bolesť, ktorú pri tom cítim. Som vďačná intenzitu láskyplných faciek a tvrdosť kopancov. Ďakujem za vyčistenie zrkadla a objavovanie svojich tvrdých kontúr v odraze, prijatie zodpovednosti za zmačkané a dobité telo. Ďakujem za silu z nádychu čistoty na prijímanie, čistenie a púšťanie. Je super opäť získať silu a chuť byť šťastným a voňavým Ja!

Takže zhadzujem a čistím sa. A je to proces. Som prebudená guľka. Si aj ty?

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

CommentLuv badge